Bir ürünü satın almadan önce ürün sayfasındaki “Kargo Bilgileri” bölümünden ürünün hangi şehirden, ne zaman, hangi kargo şirketi ile gönderileceğini öğrenebilirsiniz.  

Sipariş sonrası kargo süreciSiparişinizi verdikten sonra satıcı ürün sayfasında yazan süre içerisinde ürünü adresine gönderir ve kargo bilgilerini sisteme girer.

Hesabım sayfanızda, ürünün bulunduğu satırdan kargo bilgilerine ulaşabilir ve kargonuzun takibini yapabilirsiniz.

Kargo tarihinden itibaren 3 iş günü (Ek 24 saat) içinde ürüne ödeme onayı vermelisiniz. Bu süre içinde kargo size ulaşmazsa Hesabım sayfanızdaki İadeyi Başlat butonu ile ürüne onay verme sürenizi 72 saat daha uzatabilirsiniz.

Siparişim gönderilmediğinde ne yapmalıyım?Satıcı siparişinizi ürün sayfasında belirtilen süre içinde kargolamazsa Hesabım sayfanızda çıkacak olan “Kargo Hatırlat” linki ile satıcıya kargo hatırlatma mesajı gönderebilir 24 saatlik süreci başlatabilirsiniz. Son 24 saat içerisinde de ürün kargolamazsa Hesabım-Aldıklarım sayfanızda “Satışı iptal et” linki çıkar. Bu link ile satışı iptal edebilirsiniz. Satışı iptal ettiğinizde ürün bedeli kartınıza iade edilir. Ayrıca, size puan ve yorum hakkı verilir.

Kargolanan siparişim adresime ulaşmadı, ne yapmalıyım?

Hesabım-Aldıklarım sayfanızda “İadeyi Başlat” linki ile ürüne onay verme sürenizi 72 saat daha uzatabilirsiniz. Ek 72 saat sonunda da kargo elinize ulaşmazsa lütfen GittiGidiyor Müşteri Hizmeti ekibine ulaşın.

Üye olmadan alışveriş yapmak

Üye olmadan alışveriş yaptıysanız siparişlerinizin son durumunu takip etmek veya ödeme onay sürenizi uzatmak için öncelikle üyelik kaydınızı tamamlamalısınız.

Sipariş verdikten sonra e-posta adresinize alışveriş detaylarını içeren bir bilgilendirme mesajı gönderilir. Bu butonu ile üyelik kaydınızı tamamlayabilirsiniz.

Sipariş verdikten sonra GittiGidiyor’dan bilgilendirme e-postası almadıysanız, şifremi unuttum sayfasında e-posta adresinizi yazın ve gönder butonuna basın. E-posta adresinize üyelik kaydınızı tamamlayabileceğiniz bir link gönderilecektir.

Sık Sorulan Sorular

Satın aldığınız ürünü satıcısıyla irtibata geçerek ürünün değiştirilmesini isteyebilirsiniz. Ürün değişimi sürecinde destek almak isterseniz mesaj veya telefon yoluyla Müşteri Hizmetleri ekibine ulaşabilirsiniz

Siparişiniz kargolandıktan sonra, ödeme onayı vermeniz için 3 iş günü (Ek 24 saat) süreniz vardır. Bu süre içinde onay vermezseniz GittiGidiyor tarafından otomatik ödeme onayı verilir ve ödediğiniz tutar satıcıya aktarılır.

Siparişiniz 3 iş günü içinde elinize ulaşmazsa Hesabım sayfanızdaki “İadeyi Başlat” butonu ile ürüne onay verme sürenizi 72 saat daha uzatabilirsiniz.

Kargo görevlisi teslimat için adresinize ulaştığında adresinizde kargoyu teslim alacak birini bulamazsa kargoyu teslimat şubesine götürür. Teslim alınmayan paketler ortalama olarak 1-2 iş günü kargo şubesinde bekletilir.

Teslim alamadığınız için kargo şubesinde bekletilen siparişinizi kargo şubesinden teslim alabilirsiniz.