Satıcılar İçin Kurallar

Satıcı olarak Kullanıcı Sözleşmesi’ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekir.

Kullanıcı Sözleşmesinde yer verilen düzenlemeler ile birlikte aşağıdaki kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir; Satıcı olarak; listelediğiniz ürün veya hizmetlerin satışa arz edilmesi, satılması, teslimatı dahil ilgili her türlü işlemden dolayı sorumluluk size aittir.

Satıcı olarak, belirlediğiniz satış süresi boyunca, herhangi bir nedenle satıştan kaçınmayacağınızı veya Sitede listelediğiniz ürünleri almak isteyen alıcılar ile iletişim kurarak veya anlaşarak alıcılara, Site dışında satış yapmamayı kabul etmektesiniz.

Satıcı olarak, Alıcı tarafından ödemesi yapılmış bir ürünü satmakla yükümlüsünüz.

Satıcı olarak ürün listelerken Kermesten’in Listeleme Kuralları’na uymanız gerekmektedir.

Satıcı olarak; Kermesten ’in belirlediği Yasaklı Ürünler bölümü kapsamına giren ürün veya ürünleri dikkatli bir şekilde incelemeli ve bu kapsamdaki ürünleri listelememelidirler.

Satıcı olarak ürün listelemeden evvel Hesabınızdaki iletişim, Mersis, vergi kimlik numarası gibi bilgileri tamamlamamanız gerekmektedir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Satıcı olarak alıcıların, ürün veya hizmetleri satın alınmasından itibaren olası iadesine kadar olan tüm süreçte Kermesten Kullanıcı sözleşmesine ve mevzuata uygun olacak şekilde yerine getirmeniz gerekmektedir.  Alıcılar tarafından şikayet almanız halinde, üyeliğiniz, Kermesten tarafından yapılan değerlendirme sonucunda kısıtlanabilir veya iptal edilebilir.

Listeleme ve diğer hizmetlere ilişkin aşağıdaki ücretler geçerli olacaktır. Kermesten, ücretlendirme politikasını ve ücretleri zaman zaman 7 gün önceden yapacağı duyurular veya göndereceği mesajlar ile değiştirebilecektir. Bu değişikliği kabul etmeyen kullanıcılar 7 gün içerisinde tazminatsız ve cezasız olarak üyelikten ayrılabilecektir. Üyelikten ayrılmayan satıcılar için güncel ücretler geçerli olacaktır.

Kermesten, tüm satıcıların ürünlerinin eşit bir şekilde listelenmesini  sağlamak amacıyla bir satıcının aynı kategori ve aynı ürün başlığı altında birden fazla üyelik kullanmasını yasaklamaktadır. Satıcılar, herhangi geçerli bir gerekçe göstermeden aynı kategori ve ürün başlığında birden fazla üyelik kullanmayacak, ve bu üyelikler tespit edildiğinde kapatılacaktır.

Ücretler:

Mağaza Abonelik Ücretleri
Ücretler ve komisyonlar

Kermesten, kural ihlalleri nedeniyle bir ürün veya hizmete ilişkin listeleme sonlandırdığında, satıcı olarak sizlere bilgilendirme e-postası gönderecektir. Bir ürünü veya hizmeti satışa sunmadan önce Kermesten kurallarını gözden geçirmeniz gerekmektedir.