Girişimci Kadınlar

Öncelikle aklınızda kendinize kadın-erkek işi diye bir sınır belirlemekten vazgeçin. Kadınlar artık her işi yapıyorlar.  Önemli olan iş fikrine inanmak, özenle bir iş planı hazırlamak, destek bulabileceği yerleri iyi araştırmak ve sabırlı olarak hedefe ulaşmak için çalışmak.

Peki kadınların avantajlı olduğu iş fikirleri nelerdir diye düşünüyorsanız; size kadın girişimcilerin en çok destek aldığı alanları ve kolay yapabilecekleri iş fikirlerini sıralıyoruz.

Evden İş Yapmak İsteyen Kadınlara Öneriler:

Evde marmelat yapım satımı: Organik ürünlerin piyasada daha çok rağbet gördüğü ve daha iyi fiyata satıldığı günlerden geçiyoruz. Muhtemelen bundan yıllar sonra da insanların bu ürünlere olan arzı azalmayacak. O nedenle şimdiden kendi marmelat markanızı üretebilir ve ufak ufak satışlara başlayabilirsiniz. Kermesten.com doğal ürünler için mükemmel firsat.

El işi: Organik yiyecekten bahsetmişken el yapımı ürünlerden bahsetmemek olmaz. Kazak, eldiven, cüzdan örmek sizlere basit bir iş gibi görünebilir fakat ilk online kermes pazar yeri kermesten.com sitesi bu ürünleri satmak için sizlere ücretsiz mağaza açma fırsatı sunuyor. Hemen ziyaret edin.

Kadınlar İçin Doğal Girişimcilik Önerileri:

Minyatür Bahçeler Yapmak:

Şehirlerde insanlar yeşile özlem duyarak günlerini geçiriyorlar. Bu isteklerini gidermek isteyen kişilerin bazıları minyatür bahçeleri çalışma masalarına ve evlerine koyuyorlar.

Eğer el beceriniz ve yaratıcılığınız varsa ve bu işten anlarım diyorsanız minyatür bahçe işine girebilirsiniz. Aynı şekilde teraryumlar da yaparak yeşile özlem duyan insanlara faydalı olabilirsiniz.

Sıradan bir biblo yerine artık bunların tercih edilmeye başlandığını da bilmelisiniz. Üstelik bu tasarımları kişiye özel yapabilirseniz çok daha fazla ilgi çekebilirsiniz.

Tasarım Yapıp Satmak:

Tasarım yeteneğine sahipseniz para kazanmak için iyi alternatiflere sahipsiniz. Örneğin tshirt ve kupa eşyalar üzerinde kendi tasarımlarınızı ekleyebilirsiniz. Aynı zamanda kişilere özel tasarımlar da yapabilirsiniz.

Bu işi direkt kermesten.com’da  yapabilirsiniz.  Müşterileri size getirecek dikkat çekici tasarımlarınızı uygulayıp, hemen satışa başlayabilirsiniz.

Sabun Yapmak:

Son zamanlarda birbirinden güzel desenli ve kokulu sabunlar yalnızca banyolarınızı süslemiyor. Öyle dekoratif sabunlar yapılıyor ki, oturma odanızda bu sabunları kullanarak hem bir dekor oluşturabilir hem de hoş kokusundan faydalanabilirsiniz.

İşte bu sabunları yapmak da bir ev hanımı için oldukça kolay. Evinizde az bir vakit harcayarak bu sabunlardan hediyeler yapabilir ve kolayca satabilirsiniz. Kermesten.com da haydi sizde ücretsiz mağazanızı açın.

Ders Vermek:

İyi bir yabancı diliniz varsa evde ders vererek de gelir elde edebilirsiniz. Örneğin ilkokul öğrencilerine yardımcı olmak için İngilizce bilginizi paylaşabilir ve bu şekilde para kazanabilirsiniz.

Bu sayede hem daha kaliteli bir zaman geçirmiş hem de yorulmadan para kazanmış olursunuz. Ayrıca beyninizi genç tutmak için de sürekli olarak bilgilerinizi tazelemiş olursunuz. Kermesten.com’un hizmetler bölümü tam size göre.

Reçel Yapmak:

Günümüzde organik ürünlere son derece büyük bir ilgi var. Eğer reçel dendiği zaman akla siz geliyorsanız, bu becerinizi pazarlamanın vakti geldi. “Reçel yapmakta ne var” diye düşünmeyin. Size kolay geliyor olabilir ama bir başkası bilmiyordur.

Aynı zamanda çalışan bayanlar ev yapımı reçel yerine satın almayı tercih ediyor. Bu reçelleri yine kermesten.com üzerinden ücretsiz mağaza açarak satabilirsiniz.